Żwirek dla kota – najistotniejsze wskazówki, które musisz znać

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotka to wówczas niezastąpione akcesorium kuwety. Istnieją wielorakie typy żwirków dla kota. Dowolny z nich nadaje się także do kuwety odsłoniętej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kotka ma taki negatyw, że niestety nie wolno do końca zapobiec jego rozsiewaniu nieopodal kuwety tudzież noszeniu po domu przez kota.
kliknij aby zamówić żwirek silikonowy

Jaki żwirek dla kotów?

Nietrudno jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piasek. Lecz na rynku są widoczne różnorakie żwirki dla kotka, o wiele praktyczniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają pospolity piasek. Są wygodne dla kotów, które nierzadko wyruszają na pole i dodatkowo przepadają grzebać w glebie. Takie kotki potrzebują posiadać w kuwecie coś znanego.

Tymczasem taki żwirek dla kota nadzwyczaj niespodziewanie zaczyna nieestetycznie pachnieć, bo nie ma możliwości odłączenia żwirku zatrutego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy posiada postać delikatnych kamyczków. Im owe kamyczki są mocniejsze, tymże żwirek mniej przenosi się po domu.

Tymczasem ów większy oraz grubszy jest niewiele użyteczny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się kuleczka, jaką można lekko wyeliminować z kuwety bez konieczności zmiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe czy aromatyczne. Wybór zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, trafne żwirki dla kotów bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można usuwać odchody na bieżąco, a wszystek żwirek zamieniać co około 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kota jest wysoce funkcjonalny.

Jeżeli go stosujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym miejscu, ażeby woda z moczu szybko wyparowała. Niezmiernie uznane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy dodatkowo drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wyrzucać go do toalety. Taki żwirek poprawnie redukuje aromaty oraz nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego wadą stanowi to, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozprzestrzenia się po domu. Na rynku widoczne są żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie potrzeba myć po każdym oddaniu moczu przez kota.

Absorbery zapachu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne profesjonalne pochłaniacze zapachu i dodatkowo neutralizatory, które można dodawać w ograniczonej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, że posiadają ponadto zalety odkażające.