Szelki dla pieska – najważniejsze wskazówki

Sportowe szelki dla psiska

Z czworonogiem możemy ćwiczyć różne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze lub hulajnodze. Nie potrzebuje to zatem być od razu fachowy wysiłek, biegać albo jeździć na rowerze możemy z czworonogiem rekreacyjnie. Do tego pomocne będą wyjątkowe, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla czworonoga posiadają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, również krajowy producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla psa zbudowane są tak, ażeby zapewnić czworonogowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej forsownych sportów można używać szelek dla pieska zaprzęgowych, natomiast rozważniej jest używać dodatkowe szelki przeznaczone do gonienia z pieskiem bądź jazdy na rowerze.
legowiska dla psiaków najlepsze tutaj https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Marka Non-stop Dog Waer produkuje oprócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnych sportów biegowych. Są więc to szelki świetnie dostosowane do sylwetki psiaka, dostarczają ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie ruszają się w czasie biegu i także nie wywołują zadrapań. Szelki dla psiaka Line mogą być przydatne również na co dzień, zwłaszcza do dalekich spacerów. Są to zatem szelki przydające się idealnie do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla pieska to sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Stanowi to wówczas zestawienie klasycznych szelek typu guard i także uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla czworonoga także przyzwoicie sprawdzają się w dogtrekkingu, chociaż wolno ćwiczyć w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można niezwykle dobrze dostosować do rozmiarów czworonoga, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki rozmieszczają jednakowo siłę, z jaką piesek ciągnie, pozwalając mu na wygodną i także skuteczną pracę i lekkość manewrów. Szelki dla psa Speed są funkcjonalne i dodatkowo elastyczne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, jest do mocowania psa na spacer, kolejne do przyczepiania w czasie biegu, jazdy na rowerze albo długiej wędrówki.

Marka Sali tworzy również charakterystyczne szelki dla czworonoga „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psiakiem. Poświęcone są dla piesków, które zbyt mocno nie ciągną i dodatkowo dobrze reagują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla psiaka sportowe to też Front Range marki RUFFWEAR. Są to zatem też wielofunkcyjne szelki, można zakładać je psu na ciągłe spacery, zaś jeszcze stosować przy wykonywaniu rekreacyjnie treningów z psem. Szelki dla psa Front Range są lekkie w regulacji oraz lekkie, ich cechą jest jednocześnie błyskawiczne i także bezproblemowe zakładanie i także ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co zwiększa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli chcemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, potrzebujemy wybrać dla niego odpowiednie, użyteczne oraz przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psiaka.