Którą dobrać obrożę dla naszego małego psa?

Obroża dla psiaka

Obroża dla psa jest fundamentalnym elementem w przebiegu układania, kształcenia oraz codziennej zabawy z psem, czasem też opieki. Winna być więc dobrana do psa i do wysiłku.

Dobór idealnej obroży dla psa

Pieski o cięższej oraz dłuższej sierści, jak te psy bardziej niecierpliwe, bądź niecierpliwe mogą potrzebować obroży typu kolczatka. Psy miękkie i dodatkowo krótkowłose, młodsze i także miłe, starczy iż otrzymają dobrą skórzaną, albo plecioną obrożę. Na pewno nie planujemy aby obroża w jakikolwiek sposób urządzała psiakowi przykrość lub ból.
Winna szybko się ubierać, posiadać zdolność regulacji a również sprawnie dać się zdjąć, gdy tego chcemy. Wszak, na co dzień, jak spacerujemy, obroża dla psa musi być pewna. Nie może się niespodzianie rozpiąć, gdy akurat trzymamy psiaka krótko, bo blisko przechodzi duży sąsiad kiler, albo pęknąć, jeśli piesek się szarpnie nieoczekiwanie zauważywszy np kotka. Obroża nie może także dać się zdjąć przez samego psa.
Jeśli wędrujemy w nocy po lesie i jest opcja, iż nasz piesek się gdzieś zagubi, do obroży możemy doczepić światełko, czy komunikator dźwiękowy upraszczający namierzenie pozycji własnego pieska.
Chwilami przyplącze się do naszego psa uporczywość w postaci pchły. Są obroże odstraszające te pasożyty i dodatkowo w razie konieczności, umiemy się w taką przeciwpchłową obrożę dla psa zaopatrzyć. Jeżeli chodzi o atuty estetyczne obroży, jeszcze warto i na nie zwrócić uwagę i dodatkowo posiadać pomocną satysfakcję z koloru, bądź wzoru, jakim będzie ona przyozdobiona.
obroża dla psa kup teraz

Telefon do właściciela

Na obroży potrafimy umiejscowić dane konieczne do odnalezienia czworonoga, w sytuacji gdyby zniknął, lub się zagubił. Telefon do właściciela, imię czworonoga oraz zapewne szczególna żywność mogą oszczędzić naszego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do mocowania na nich karabinku od smyczy, świetnie gdy nie będą zbyt wielkie, ażeby zapobiec zaczepianie się na nich trawy, albo gałęzi, gdy wyjdziemy na spacer w miejsce zaniedbane bujną roślinnością.

Omega, nie alfa

Pies jest stworzeniem grupowym i także potrzebuje znać własne położenie w stadzie. Nasz pupil wie, kto jest wodzem jego stada. Za tą osobą idzie i także jej się słucha. Istotnie my pragniemy, żeby czworonóg znał dobrze swoje położenie w naszym rodzinnym stadzie i także ażeby to było miejsce docelowe – inaczej omega. Wysoce dokuczliwe jest mieszkanie z czworonogiem, który zajmuje miejsce alfa i dodatkowo dominuje w naszym lokalu. Taka okoliczność może być nie jedynie kłopotliwa, jednakże także nierzadko niebezpieczna nie wyłącznie dla psiaka, lecz i także dla wszystkich. Pies o statusie przewodnika stada będzie sobie przyzwalał na uciekanie od nas w dowolnym momencie i kierunku, na ujadanie na inne pieski, lub osoby, skakanie na ludzi, ciągnięcie i dodatkowo rwanie smyczy i multum tym pokrewnych zachowań. Dodatkowo – nasz piesek akurat nie fantazjuje o byciu alfa, jeżeli taka sytuacja ma miejsce, to wówczas jedynie dlatego, że sami ludzie nie zajmują pozycji spokojnego i pewnego siebie lidera.

Spokój oraz dyscyplina

Jak więc zapewnić sobie i także stworzeniu systematyczny komfort. Tu oczywiście olbrzymią wagę odegra obroża dla psa. Poprzez smycz i obrożę potrafimy dawać czworonogowi polecenia i całą paletę komunikatów. Przede wszystkim zaś wysyłać mu swoją dobrą uwagę i także gwarancję przewodnika stada. Czując spokój właściciela, czworonóg podobnie jest spokojny, łatwiej się go układa oraz ćwiczy. Należałoby więc zabierać pieska codziennie na spacer i cieszyć się wspólną lekcją. Smycz, obroża i dodatkowo łagodna dyscyplina, to wówczas istotne czynniki codziennych zabaw z czworonogiem.