Gdzie kupować ogromnie oryginalne zabawki dla kotów?

Drapak dla kota – czemu jest konieczny?

Pewnie każdy chociaż raz patrzył na pupila, który wyłożonymi łapami drapie pewien przedmiot. W mieszkaniu niejednokrotnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, i nawet dywan. Reagujemy potem często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród pierwotnych czynności, jaką musi wykonywać każdy młody kotek A nie chodzi tutaj akurat o ostrzenie szponów, ponieważ pazury każdy pupil ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kot oznacza osobiste terytorium. Pozostawia także ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w celu oznajmienia, że to jego teren. Gdy kotek wcale nie zajmuje się drapaniem, jest więc to dla nas sygnał, iż coś mu dokucza. Drapak dla kota postawiony w mieszkaniu pozwoli uratować przed zniszczeniem nasze pufy.
kup zabawkę dla kota

Drapaki dla kotka gwarantują naszym wybrańcom komfort, są bardzo potrzebne szczególnie kotom mieszkającym cięgiem w domu.

Drapak dla kota służy jeszcze do gimnastyki. Kot prostuje mięśnie, a na wyjątkowo poszerzonych drapakach ma szansę do mocno złożonych uciech. Doskonale jest jak najprędzej przyzwyczaić mruczka do drapaka, ażeby zabezpieczyć przed podrapaniem meble lub wersalkę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zawsze kotki rysują przedmioty w miejscu, gdzie często przebywają właściciele, stąd ofiarą może paść leżanka w salonie. Koty uwielbiają także oznaczać swoje miejsce koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakiekolwiek obce zwierzę, na przykład nowego kota.

Najlepiej ustawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najmodniejsze, położone w niekorzystnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotów wybrać?
W sprzedaży są dostępne różne rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niewrażliwy na zniszczenia a może służyć pupilowi jak przytulne miejsce do drzemki. Jest to najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są też drapaki dla kotów w formie drewnianego pala, ustawionego na podstawce prosto lub ukosem, zawiniętego dzianiną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, gdy są niesłychanie rozszerzone, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może zostać na ziemi czy być umocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dostosowany do wielkości kota. Przeważnie drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów oraz dla hodowli, i ponadto drapaki wodoodporne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest nadzwyczaj duża, mają one najróżnorodniejsze kształty, posiadają różnorakie funkcje i akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym stylem również upodobaniami kota. Jeżeli kot lubi dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeżeli jest aktywny i dodatkowo uwielbia skakać, pewnie uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.