Czy wybór odmiany psa ma znaczenie?

To, iż czworonóg jest najprawdziwszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Niniejszy futrzasty kompan, pozostaje oddany człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i także realia, w jakich przebywa. Dla niego liczy się wyłącznie bliskie spojrzenie i dotyk ciepłej pomocnej dłoni.


Gdy pies dojrzewa…


Ludzie, którzy rozważają zakup bądź adopcję pieska, bardzo często chociażby nie zastanawiają się nad doborem tej prawidłowej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i dodatkowo stylowi życia. Stan pieseczka i jego cudowny pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przymilny psiak niesamowicie łatwo dojrzewa i gospodarz nawet nie zauważy, w jaki sposób przekształca się w dorosłego psa, którego obraz niestety nie zawsze odpowiada wymaganiom pana. Dzieje się tak, kiedy piesek jest wzięty jako szczeniak, a pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak wielki psiak wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego urokliwych oczek i także oryginalnego pyszczka.


Żywy pies oraz leniwy człowiek


Decydując się na posiadanie psa, wypada dokładnie zaznajomić się z jego odmianą, aby razem z nim stanowić zgrany oraz harmonijny związek. Psiaczki potrzebujące sporo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się szczęśliwe, posadzone w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, potrzeba mieć wiedzę, iż to niewiarygodnie aktywne zwierzaki, które potrzebują dalekich spacerów i również licznych gier ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w którym przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem miłośnicy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem albo z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies obronny czy do towarzystwa?


Każdy przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo określić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Gdy szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą zabierać, znakomicie sprawdzą się tu psy małe, które spokojnie zmieszczą się w każdym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie wspaniale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na nieduże rozmiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wakacji.

Natomiast niewielkie czworonogi pomimo własnego atrakcyjnego wyglądu, niestety nie dostarczą komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno wywołają strach i obawy przed obcymi, skutecznie ich odstraszając. Jeśli w domu żyją małe dzieci, których zachowanie często jest nieprzewidywalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, bowiem niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Piesek agresywny tylko dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które wymaga od właściciela posiadania właściwych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Psy ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują odpowiedniej tresury już okresie szczenięcym oraz odpowiedniego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zapoznać się ich odmianami, ażeby trafnie wybrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i stylem życia człowieka, ponieważ właśnie wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i wspólną miłością.

karma dla kota hurt